1

האם וורדפרס עדיין רלוונטית גם ב-2022?

כ-43% מכלל אתרי האינטרנט בעולם בנוים על וורדפרס. וורדפרס הינה מערכת CMS (מערכת ניהול תוכן) שנוסדה בשנת 2003 וכיום נבנים כ-500 אתרים חדשים בוורדפרס מדי יום בעולם. אז על מה כל הבאז ומהם היתרונות של וורדפרס גם ב-2022?

  1. וורדפרס היא מערכת חינמית. כשרוצים לבנות אתר בוורדפרס אז צריך לשלם על דומיין (סדר גודל של כ70 ₪ לשנה עבור סיומת co.il  וכ-15$ לשנה עבור סיומת .com) ועל שרת (סדר גודל של כ-40 ₪ לחודש לאתר סטנדרטי) אך וורדפרס עצמו הינו חינמי לחלוטין. האם צריך לשלם כסף על פלאגינים? לא חובה. יש פלאגינים שונים שייתכן שעלו כסף למפתח אך הוא לא יחייב את הלקוח בשימוש בהם ויש פלאגינים בסיסיים שעולים כסף כגון אלמנטור פרו, אך גם הוא אינו חובה לשימוש.
  2. וורדפרס טובה ל SEO. המערכת בנויה על עמודי HTML שמובנים היטב למנועי החיפוש. הפרמלינקס (מבני הקישורים, הדרך שבה הלינק בנוי) בנוים טוב . ויש אפשרות להזין מטא- טייטל (הכותרת שמופיעה בהקשר של העמוד) שתמשוך קוראים להקליק וכן, מטא-דסקריפשן (שתתאר בכמה משפטים את העמוד) בצורה מהירה ופשוטה בוורדפרס.
  3. וורדפרס לא מצריכה מהמשתמש הסופי ידע בקוד. המפתח בונה את האתר על בסיס וורדפרס ומתבל את האתר בפיסות קוד לפי הצורך, אך הלקוח לא יצטרך ידע בקוד, ומערכת הניהול תהיה לו אינטואיטיבית ומובנת.
  4. התממשקות לגוגל אנליטיקס. על מנת להבין את סדר הגודל של הכניסות לאתר, כמה זמן נשארים בו ואילו תכנים הכי אטרקטיביים יש להשתמש בגוגל אנליטיקס שמתממשק בקלות ובמהירות עם וורדפרס.
  5. תמיכה בשפות שונות. באמצעות פלאגינים כגון WPML ניתן לתרגם בקלות אתרים שלמים. כך תוכלו להוסיף דגלי שפה שונים עם סיומת שפה, שתוביל לאתר שלכם בשפה אחרת.
  6. אפשרות למכור מוצרים עם ווקומרס, הפלאגין הפופולרי והחינמי שמתממשק עם וורדפרס ומאפשר להוסיף אינסוף מוצרים בקטגוריות שונות, משתמש בכל שירותי הסליקה השונים ומאפשר התממשקות גם לשירותים חיצונים, לדוגמא באמצעות ZAPIER לגוגל קלנדר, לטרלו ועוד לאלפי ממשקים שונים.
  7. אפשרות מהירה לניקוי קאש (cache) באמצעות פלאגינים חינמיים (בין אם פלאדין שמגיע עם השרת, כמו breeze של קלאודוויז, או פלאגין חיצוני כגון WP ROCKET.
  8. ניתן לייצר רספונסיביות מלאה לכל המכשירים. כאשר משתמשים באלמנטור, ניתו בקלות להפוך את האתר לרספונסיבי לכל המכשירים, באמצעות התאמת כל סקשן וסקשן לטאבלט בנפרד ולמובייל בנפרד. למי שמשתמש בTHEMES קנוים ההתאמה תהיה כבר אוטומטית.
  9. וורדפרס היא מערכת בטיחותית. כאשר נוקטים במספר אמצעי בטיחות (עליהם ארחיב במאמר אחר) המשולבים יחדיו ניתן להגיע לרמת אבטחה גבוהה מאוד שלא תאפשר לפרוץ לאתר בקלות.
  10. פלאגינים.  פלאגינים הם הקרם דה לה קרם של וורדפרס. הם מאפשרים להוסיף פיצ'רים שונים של אבטחה, של עיצוב, של התממשקות למערכות אחרות. חלק מהפלאגינים הינם בתשלום וחלק עצום מהם חינמיים, מה שצובע את וורדפרס בצבעים קלילים, צבעוניים וכיפיים לשימוש.

אלו רק חלק קטן מהסיבות שבעטיין וורדפרס היה מערכת ניהול תוכן מצוינת בין אם מדובר בבלוג, באתר בית ספר, באתר של כל בעל מקצוע, באתר חנות ובאתרים מסוגים שונים נוספים. אפשרויות העיצוב של אתרי וורדפרס היא אינסופית, וניתן בקלות לייבא או לייצר אתרים מעוצבים היטב, לפי "מה שהולך" בכל זמן נתון.

שתף את המאמר

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest